SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pieszy z bezwzględnym pierwszeństwem na pasach: od 1 stycznia 2017!

Pieszy z bezwzględnym pierwszeństwem na pasach: od 1 stycznia 2017!

22.07.2015, godz. 15:11
piesi, przejście dla pieszych
foto: Skoda Auto

Prace nad przepisami, które wprowadzą zasadę bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszego, nabrały rozpędu. Okazuje się, że prawdopodobnie od 1 stycznia 2017 roku, pieszy oczekujący przed przejściem będzie miał bezwzględne pierwszeństwo.

Projekt zmian przepisów został złożony przez grupę posłów Platformy Obywatelskiej. Po burzliwych obradach poselska propozycja została przekazana do dalszych prac w sejmie. Wynika z nich, że od 1 stycznia 2017 roku każdy pieszy, który znajdzie się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale i przed przejściem będzie miał bezwzględne pierwszeństwo. Wyjątkiem ma być tramwaj, który nie musi ustępować pierwszeństwa pieszemu.

Kliknij: Używasz wideorejestratora w samochodzie? Nagrywaj tylko na własny użytek!

Posłowie PO argumentowali forsowanie tych zapisów przykładem państw Europy Zachodniej takich jak: Austria, Belgia, Niemcy, Francja, Dania, Holandia czy Norwegia. Jeśli przepisy zostaną przegłosowane przez parlament i podpisane przez prezydenta, zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku. Wprowadzeniu nowych zapisów ma towarzyszyć kampania społeczna.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: