SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pijani kierowcy mają płacić za leczenie swoich ofiar!

Pijani kierowcy mają płacić za leczenie swoich ofiar!

12.09.2014, godz. 12:45
Wypadek drogowy
Wypadek drogowy foto: KPP Kłobuck

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło projekt zmian w prawie z którego wynika, że pijany kierowca, który spowoduje  wypadek samochodowy będzie pokrywał koszty leczenia własnego i ofiar.

- Jeśli mamy ofiary wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę to nie ma powodu, by NFZ finansował koszty leczenia. Sprawca tego wypadku powinien finansować z własnej kieszeni koszty leczenia swojego, jak i swoich ofiar - uzasadniał rzecznik PSL Krzysztof Kosiński na konferencji prasowej w Sejmie.

Zobacz też: Policjanci zabrali kierowcy prawo jazdy za przestawienie auta "po kielichu". Wcześniej sami poprosili, aby to zrobił

W uzasadnieniu projektu posłowie PSL zaznaczają, że zmiana prawa ma dać Narodowemu Funduszowi Zdrowia podstawę prawną do kierowania roszczeń, wobec nietrzeźwych sprawców wypadków z tytułu poniesionych kosztów leczenia ofiar wypadków przez NFZ.

Według statystyk Komendy Głównej Policji tylko w 2012 roku pijani kierowcy spowodowali 2300 wypadków, w których ponad 3100 osób zostało rannych. Szacunkowe koszty leczenia wszystkich ofiar to aż 3 miliardy złotych.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: