SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pijani kierowcy wciąż straszą!

Pijani kierowcy wciąż straszą!

23.07.2013, godz. 22:11
Alkomat - badanie
foto: Brak agencji

Piłeś? Nie jedź. Apele o to, aby nie prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu, dają się słyszeć z każdej strony. Mimo to, Polacy w dalszym ciągu podejmują takie ryzyko, co niestety znajduje odzwierciedlenie w policyjnych statystykach.

Lato to czas, gdy znacznie częściej udajemy się na różne imprezy plenerowe, jak chociażby grille na działkach. Chętniej spożywamy wtedy alkohol. Właśnie w tym okresie dochodzi również do większej liczby zatrzymań pijanych kierowców.

Za jazdę na "podwójnym gazie" grozi oczywiście utrata prawa jazdy, a także kara dwóch lat pozbawienia wolności. Nie odstrasza to jednak kolejnych amatorów jazdy po alkoholu.

>>> Jaka jest dopuszczalna ilość alkoholu we krwi w krajach Europy <<<

Według policyjnych danych, w ubiegłym roku w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców zginęły 584 osoby. Niechlubny rekord padł w województwie mazowieckim, gdzie w 483 wypadkach zginęło 78 osób. Na kolejnych miejscach w tym smutnym zestawieniu uplasowały się: województwo łódzkie, w którym zabitych było 62 (w 446 wypadkach) oraz lubelskim - 58. Najmniej ofiar odnotowano w województwie opolskim - 9, a także lubuskim, w którym śmierć poniosło 10 osób.

Rok 2013 pokazuje, że kierowcy w dalszym ciągu ryzykują i wsiadają do samochodu "po kielichu".

Tylko w trakcie tegorocznego długiego weekendu majowego, zatrzymano w całej Polsce ponad 4 tysiące nietrzeźwych kierowców. Również statystyki regionalne nie napawają optymizmem. Łódzka policja informuje również, że od stycznia do 15 lipca bieżącego roku zatrzymano 565 osób, kierujących pod wpływem alkoholu. W tym samym okresie w 2012 roku, podobnych zatrzymań było o 40 mniej.

 

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: