SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pijanym kierowcom należy zabierać prawo jazdy! Zdecydowanie tego chcą Polacy

Pijanym kierowcom należy zabierać prawo jazdy! Zdecydowanie tego chcą Polacy

22.01.2015, godz. 17:52
prawo jazdy
foto: zdjęcia własne

Zdecydowana większość Polaków opowiedziała się za tym, żeby natychmiastowo zabierać prawo jazdy kierowcy przyłapanemu na jeździe pod wpływem alkoholu. Takie dane są w posiadaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

96 procent respondentów opowiedziała się za tym, żeby w zabieranie uprawnień do prowadzenia pojazdu za prowadzenie go pod wpływem alkoholu było natychmiastowe. Do takich danych dotarła "Rzeczpospolita". Badania zostały przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Z kolei 46 procent respondentów uważa, że kontrole trzeźwości są za rzadkie. Dużo większe pobłażanie jest w przypadku piratów drogowych. Tutaj za zabieraniem prawa jazdy jest 53 procent badanych – przeciwko 44 procent.

Zobacz też: Ekspert: Trzykrotny wzrost mandatów to uzupełnienie dziur budżetowych

Warto zaznaczyć, że w samym 2014 roku policja przeprowadziła prawie 15,5 miliona kontroli trzeźwości – dla porównania w 2013 "tylko" około 9 milionów. Przez cały ubiegły rok zatrzymano ponad 140 tysięcy osób prowadzących pod wpływem alkoholu – to o 23 tysiące mniej niż w 2013. Pijani kierowcy spowodowali też mniej wypadków 1802 przy 2101 rok wcześniej. Śmierć w tych zdarzeniach poniosło aż 240 osób (przy 265 w 2013).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: