SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Piłkarz Marco Reus jeździł z podrobionym prawkiem! Dostał 540 tyś. Euro kary

Piłkarz Marco Reus jeździł z podrobionym prawkiem! Dostał 540 tyś. Euro kary

21.12.2014, godz. 18:22
Marco Reus
Marco Reus foto: EAST NEWS

Niemiecki piłkarz Borusii Dortmund ma ogromne kłopoty. Stawiany za wzór piłkarz reprezentacji Niemiec został przyłapany na jeździe samochodem z podrobionym prawem jazdy. Za ten wyczyn została nałożona ogromna kara w wysokości 540 tyś. Euro!

Ogromna kara (w przeliczeniu na złotówki prawie 2,3 mln złotych!) związana jest z posługiwaniem się fałszywym dokumentem. Do tej pory Reus był stawiany w Niemczech za wzór do naśladowania dla młodszych w niemieckiej piłce. Problem w tym, że ogromna kara finansowa może nie być jedyną sankcją na niego nałożoną.

Zobacz też: Piłkarze drużyny Real Madryt też mają nowe samochody od Audi

Marco Reus bardzo często angażował się w kampanie reklamowe i społeczne związane z samochodami i motoryzacją. Mercedes jest jednym z głównych sponsorów niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Dyrektor ds. komunikacji koncernu ze Stuttgartu, Claudia Merzbach, zapytana o komentarz do całej sprawy odpowiedziała: "Gdy Marco będzie uczestniczył w akcjach promocyjnych razem z kadrą narodową, będzie tam występował zawsze w charakterze pasażera".

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: