SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Piotr Adamczyk dostał hybrydowe Volvo V60 warte 260 tysięcy

Piotr Adamczyk dostał hybrydowe Volvo V60 warte 260 tysięcy

27.02.2014, godz. 11:22
Piotr Adamczyk dostał hybrydowe Volvo V60
foto: AKPA

Po tym jak Piotr Adamczyk rozbił Volvo S60, przez jakiś czas poruszał się innymi samochodami tej samej marki. Wszystko dlatego, że znany aktor od lat jest polskim ambasadorem szwedzkiej firmy, która zapewnia mu luksusowe środki transportu. Teraz gwiazdor dostał na użytek coś specjalnego - hybrydowe Volvo V60.

Adamczyk uroczyście odebrał kluczyki do Volvo V60 Plug-in i stał się tym samym pierwszym kierowcą takiego modelu w naszym kraju. Samochód ten od standardowej V60-tki różni się o wiele bardziej zaawansowanym napędem. Silnik wysokoprężny, 5-cylindrowy o pojemności 2.4-litra, generujący moc 215 KM i 440 Nm, został dodatkowo wsparty motorem elektrycznym o mocy 70 KM i 200 Nm, przenoszącym moc na koła tylne. Dodatkowo pod podłogą bagażnika ukryto akumulator o pojemności 12 kWh.

Zobacz też: Volvo S60 T6 AWD - w takim aucie rozbił się Piotr Adamczyk

Łączna moc takiego zestawu to aż 280 KM i 640 Nm, pozwalająca na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,1 sekundy. Na samym prądzie da radę przejechać nawet 50 km. Z auta można korzystać w trzech trybach: pure – wówczas auto jest napędzane wyłącznie przez silnik elektryczny; hybrid – w tym trybie samochód używa prądu tam, gdzie to możliwe; power - diesel pracuje pełną mocą, a do tego wspiera go silnik elektryczny.

Dzięki technologi plug-in auto można ładować z domowego gniazdka elektrycznego. Czas ładowania zależy od poziomu natężenia prądu. Pełne ładowanie przy natężeniu 16A trwa nieco ponad 2 godziny, dla 10A to 4,5 godziny, a ładowanie prądem 6A będzie trwać ok. 7,5 godziny.

Cena takiego Volvo V60 Plug-in w Polsce to 260 tys. zł.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: