SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pirat drogowy FROG idzie na miesiąc za kratki! Jest prawomocny wyrok sądu

Pirat drogowy FROG idzie na miesiąc za kratki! Jest prawomocny wyrok sądu

02.03.2016, godz. 16:32
Frog za kratki na miesiąc
foto: Super Express

No i się doigrał! Uprawomocnił się wyrok sądu, który skazał Roberta N. (26 l.) za szalony rajd ulicami Ursynowa. FROG ma trafić na miesiąc za kratki i zapłacić prawie 12 tys. zł kosztów sądowych. Sąd odebrał mu też na trzy lata prawo jazdy.

Sprawą FROGA zajęło się pięć różnych sądów w dzielnicach, w których pirat złamał przepisy w czerwcu 2014 roku. Wyrok za tę ursynowską część szalonego rajdu zapadł 12 października, ale obrońca Roberta N. złożył apelację. Jak się wczoraj okazało, bezskutecznie.

- Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok, w którym Robert N. został uznany za winnego popełnienia 19 wykroczeń, kierując samochodem BMW - informuje sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak. - Umyślnie nie zachował należytej ostrożności, wdawał się w nieuprawniony wyścig uliczny z motocyklistami, przekroczył dozwoloną prędkość o 50 kilometrów na godzinę, powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - wymienia i dodaje, że tamtego dnia FROG w ogóle nie powinien był siadać za kółko, bo prawo jazdy zabrał mu wcześniej inny sąd.

Zobacz: FROG promuje nocny rajd po Warszawie! Wyścig Audi R8 z Hondą

Uprawomocnienie się wyroku oznacza, że Robert N. stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na kolejne trzy lata, musi zapłacić 12 tys. zł kosztów sądowych i ma iść za kraty. - Sąd wymierzył obwinionemu karę 30 dni aresztu, termin odbycia kary jeszcze nie został wyznaczony - informuje Ewa Leszczyńska-Furtak. FROG najprawdopodobniej dostanie pocztą wezwanie do aresztu na Białołęce, a jeśli się nie stawi, odstawią go tam policjanci.

Ale to nie koniec. Niebawem uprawomocnić mogą się wyroki za pozostałe wykroczenia drogowe, a przed mokotowskim sądem toczy się sprawa karna, w której Robert N. oskarżony jest m.in. o sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co może trafić do więzienia na 8 lat.

.
WIDEO - tak Robert N. szalał za kierownicą BMW M3 
.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: