SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pirat drogowy na motocyklu przekroczył prędkość o 124 km/h – WIDEO

Pirat drogowy na motocyklu przekroczył prędkość o 124 km/h – WIDEO

31.05.2016, godz. 13:56
Pirat drogowy na motocyklu
Pirat drogowy na motocyklu foto: Policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w nieoznakowanym radiowozie patrolowali drogę krajową nr 22. Około godz. 19.30 w rejonie miejscowości Wałdowice zauważyli motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze zarejestrowali jego prędkość. Okazało się, że kierowca swoją Yamahę rozpędził do 224 km/h na drodze z ograniczeniem prędkości do 90 km/h.

Szybko jadący motocykl zwrócił uwagę sulęcińskiej drogówki. Na drodze krajowej, gdzie jest ograniczenie do 90 km/h, mężczyzna jechał aż 224 km/h. Nierozsądna jazda motocyklisty została przerwana przez policjantów. Sytuacja miała miejsce w czwartek 26 maja br. Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę do kontroli. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Na jego drogowe konto wpłynęło także 10 punktów karnych.

Zobacz też: Potężny dzwon motocyklisty nagrany przez jego kolegę

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy naruszając przepisy ruchu drogowego zagrażają bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu. Przy tak dużych prędkościach niewielka nawet nierówność może doprowadzić do poślizgu i wypadku. Szanse na wyjście z niego bez obrażeń są niewielkie.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: