SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Niesprawne hamulce w Renault!

Niesprawne hamulce w Renault!

31.01.2017, godz. 13:43
Renault Clio 1.2 TCe Intens GT Line
Renault Clio 1.2 TCe Intens GT Line foto: SuperAuto24.pl

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o kolejnych usterkach w modelach Renault Clio IV, Dacia Logan II oraz Dacia Sandero II. To następna fala niedopatrzeń w samochodach należących do francuskiego koncernu.

Kompaktowy Renault Clio IV, budżetowa Dacia Logan II oraz popularny Logan wyprodukowane od 21 września do 10 października zeszłego roku borykają się z poważnymi niedoróbkami. Jak informuje producent, "istnieje ryzyko pęknięcia zacisku hamulcowego przedniego prawego, co może spowodować obniżenie skuteczności układu hamulcowego w przypadku gwałtownego hamowania". Innymi słowy, jeśli zacisk pęknie, może dojść do wycieku płynu z układu oraz utraty hamulców na dwóch kołach. Nietrudno się domyślić, że to poważna usterka.

Zobacz też: Jakie nowości planuje Renault w najbliższym czasie?

Właściciele samochodów zostaną poinformowani listownie o konieczności pojawienia się w serwisie.

Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu UOKiK pisał o akcji serwisowej samochodów Dacia Sandero II, Logan II oraz jej odmianie MCV, w których to poduszka powietrzna mogła nie zadziałać w trakcie wypadku.

Pisaliśmy o: Polacy kochają kupować Dustera, Captura i Kadjara

Przeglądając dalej wezwania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów można również znaleźć wiadomości o usterkach w modelu Trafic III. W tym dostawczaku błąd montażowy oznacza możliwość "niedostatecznego dokręcenia śrub mocujących drążek Panharda zawieszenia tylnego". Producent informował, że wada może skutkować ocieraniem się opon o osłony nadkoli oraz znacznym pogorszeniem trzymania się drogi.

Renault zaliczyło świetny rok pod względem sprzedaży, ale kolejne wezwania obniżają zaufanie klientów do marki. Nie wspomnieliśmy jeszcze o listopadowym wezwaniu Megane Generation, w których to odkręcały się śruby mocujące czopy piast kół tylnych...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: