SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Planujesz kupno „elektryka”? Wstrzymaj się do przyszłego roku

Planujesz kupno „elektryka”? Wstrzymaj się do przyszłego roku

28.11.2016, godz. 11:43
BMW i3 (94 Ah)
BMW i3 (94 Ah) foto: SuperAuto24.pl

Samochody elektryczne niemal z dnia na dzień oferują coraz większy zasięg. BMW, wobec rosnącej konkurencji, przygotowuje spore zmiany w modelu i3.

BMW i3 pojawiło się w ofercie niemieckiego producenta pod koniec 2013 roku i do chwili obecnej znalazło 60 000 nabywców. Nie jest to zdumiewający sukces, lecz zarząd BMW nie zamierza wycofywać się z produkcji elektryka. Ten sprzedaje się lepiej niż np. niedawno "uśmiercone" czterodrzwiowe coupe.

Zobacz też: Kolejne czterodrzwiowe coupe wypada z produkcji!

Nowa generacja pojawi się na rynku dopiero pod koniec dekady, jednak już w przyszłym roku planowane jest bardzo duże odświeżenie modelu. Obejmie ono zainstalowanie większej i bardziej wydajnej baterii, co zwiększy zasięg o około 50%. Pojawią się też spore poprawki stylistyczne. Co ciekawe, jeszcze w maju tego roku na rynku zagościła i3 z większą baterią – nasz test można przeczytać tutaj.

Co więcej, BMW planuje w najbliższym czasie przedstawić klientom hybrydową serię 5 oraz w pełni elektryczną wersję Mini Countrymana. Pojawiają się również informację o sportowym i8 w wersji cabrio.

BMW twierdzi, że do 2025 roku co czwarty samochód samochód tej marki będzie elektryczny. Identyczne plany ma również Daimler, który przeznaczy na rozwój 10 miliardów euro.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: