SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Podpalił w Gdańsku 21 aut, pójdzie siedzieć na 4 lata i 4 miesiące

Podpalił w Gdańsku 21 aut, pójdzie siedzieć na 4 lata i 4 miesiące

03.03.2016, godz. 15:13
Podpalony samochód w Gdańsku
Podpalony samochód w Gdańsku foto: Super Express

Marcin W. oskarżony o podpalenie i zniszczenie 21 samochodów w Gdańsku został skazany na 4 lata i 4 miesiące więzienia. Eksperci wyliczyli, że straty właścicieli aut wyniosły ponad pół miliona złotych.

Sprawa dotyczyła wydarzeń z września 2014 roku, kiedy to pewnej nocy w Gdańsku spłonęło kilkanaście samochodów. Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę z Gdańska podejrzanego o podpalenie. Zatrzymany przyznał się do winy i został przesłuchany. Wstępne oględziny wykazały, że 33-latek miał polewać opony aut łatwopalną substancją.

Zobacz: Pirat drogowy FROG idzie na miesiąc za kratki! Jest wyrok sądu

Funkcjonariusze namierzyli sprawcę dzięki relacji świadków zdarzenia i analizie zapisu z monitoringu. Dodatkowo w ujęciu przestępcy pomogło to, że tuż po zdarzeniu policjanci spisywali wszystkie napotkane w okolicy osoby.

Część samochodów spłonęła doszczętnie, a część jest nadpalona. Eksperci wyliczyli, że straty właścicieli aut wyniosły ponad pół miliona złotych. Proces Marcina W. toczył się w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe i zakończył się wyrokiem skazującym mężczyznę na 4 lata i 4 miesiące więzienia.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: