SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Podwyżka opłaty paliwowej? Rząd zasiał panikę wśród kierowców

Podwyżka opłaty paliwowej? Rząd zasiał panikę wśród kierowców

09.04.2016, godz. 01:33
Kierowcy zrzucą się na budowę dróg
foto:

Ceny na stacjach paliw na razie są stabilne. Radość kierowców z tego powodu popsuł jednak wiceminister infrastruktury, który powiedział, że rząd rozważa znaczną podwyżkę opłaty paliwowej.

Opłata paliwowa to składnik ceny kupowanych na stacjach benzyny i oleju napędowego. Aktualnie wynosi 13 gr dla benzyny i 29 gr w przypadku oleju napędowego. Ale są propozycje podwyżek od przyszłego roku.

- Zastanawiamy się nad wprowadzeniem podwyżek opłaty paliwowej. To może być bardzo poważne źródło finansowania. Jeżeli opłata paliwowa zostanie podniesiona o 10 gr na litrze w detalu, to uzyskamy w ciągu 10 lat 20 mld zł, jeśli zaś o 20 groszy - 40 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit (56 l.).

Sprawdź: Używane auto z benzyną czy dieslem? Jaki silnik wybrać?

Wytłumaczył, że podwyżka opłaty paliwowej może być głównym źródłem finansowania budowy dróg i autostrad, a także kolei. Wszystko pięknie, ale dlaczego znów ma to się odbyć kosztem kierowców, którzy przecież i tak płacą podatki?

Kilka godzin później wypowiedź wiceministra prostował w TVN24 jego zwierzchnik, minister Andrzej Adamczyk (57 l.). - Zapewniam, że premier Beata Szydło nic na ten temat nie wie - mówił bojaźliwie. Niepokój wśród kierowców, że paliwo zdrożeje, został jednak zasiany. 

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: