SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polacy coraz częściej wybierają auta luksusowe i innowacyjne

Polacy coraz częściej wybierają auta luksusowe i innowacyjne

02.04.2017, godz. 10:34
BMW M760Li xDrive
BMW M760Li xDrive foto: x-news

Statystyki sprzedaży samochodów jasno informują, że w Polsce z każdym rokiem sprzedaje się coraz więcej aut klasy premium. W Warszawie w specjalnie przygotowanej strefie BMW Luxury Excellence Pavilion, zlokalizowanej przy galerii handlowej KLIF, odbyła się ciekawa debata, podczas której prelegenci starali się sformułować definicję luksusu.

- Rynek dóbr luksusowych w Polsce rozwija się, ponieważ rośnie liczba zamożnych i bogatych Polaków, którzy te produkty nabywają - mówi Andrzej Marczak z firmy KPMG i dodaje, że szacunkowo rynek dóbr luksusowych w Polsce w 2016 roku wart był ponad 16 mld zł.

- BMW to firma z wieloletnią tradycją, sukcesami sportowymi, która stawia na innowacyjność. Jest to niewątpliwie przykład produktu luksusowego - stwierdza Andrzej Marczak. Jako przykład najwyższego dobra luksusowego wskazane jest BMW M760Li xDrive.

Sprawdź tutaj: BMW M760i xDrive – najdroższy model w ofercie

Flagowy model jakim jest M760Li xDrive jest wyposażony w silnik V12 TwinPower Turbo o pojemności 6.6 litra. Jednostka ta produkuje moc 600 KM i siłę 800 Nm momentu obrotowego. Napęd na cztery koła przekazuje 8-stopniowa skrzynia automatyczna, pozwalająca osiągnąć pierwsze 100 km/h w czasie 3.7 s. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h, a po zamówieniu opcjonalnego pakietu M Driver Package kaganiec jest przesuwany do 305 km/h. BMW M760i xDrive to najdroższe auto w ofercie bawarskiego producenta samochodów - ceny zaczynają się w Polsce od 815 000 złotych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: