SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polacy kupują coraz więcej nowych aut! Wyniki robią wrażenie

Polacy kupują coraz więcej nowych aut! Wyniki robią wrażenie

17.07.2017, godz. 15:37
Volkswagen Arteon R-Line 2.0 TDI 240 KM 4Motion
Volkswagen Arteon R-Line 2.0 TDI 240 KM 4Motion foto: Volkswagen

Jeśli podsumujemy pierwsze sześć miesięcy 2017 roku, okaże się, że producenci samochodów mogą z nadzieją patrzeć w przyszłość. Europejczycy kupują znacznie więcej nowych samochodów niż przed rokiem, a największy wzrost sprzedaży odnotowano właśnie w Polsce!

 

Najwięcej nowych samochodów sprzedaje się w Niemczech (prawie 1 800 000 egzemplarzy), na drugim miejscu jest Wielka Brytania (około 1 400 000 sztuk), a podium zamykają Włochy z wynikiem 1 136 331 pojazdów. Brytyjczycy jako jedyni odnotowali spadek sprzedaży w wysokości 1,3% w stosunku do poprzedniego pierwszego półrocza. Powodem jest oczywiście Brexit i niepewność na rynku.

Zobacz też: Polacy kochają nowe Volkswageny, a w szczególności Golfa

Polska znajduje się na siódmym miejscu zestawienia z liczbą 247 014 sprzedanych samochodów. Oczywiście nie jesteśmy najbardziej znaczącym rynkiem Starego Kontynentu, lecz warto zauważyć, że to właśnie u nas odnotowano największy wzrost sprzedaży wynoszący aż 17,2%! Podobny skok wykonała Holandia, z kolei Włosi podnieśli się o 8,9%.

Pierwsza trójka pod względem najchętniej kupowanych marek to Volkswagen, Renault oraz Ford. Czwarte miejsce zajął Opel (spadek o 2,4% choć niedługo do gamy wskoczą nowe modele), za nim uplasował się Peugeot. Najwięcej na popularności zyskało Suzuki, które osiągnęło rekordowy wzrost wynoszący 22,4%. Wynika to z racji odświeżenia gamy, w której znajduje się nie tylko unowocześniony SX-4 S-cross, ale i świetny Swift oraz nowa Vitara.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: