SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polacy mordercami za kółkiem? Tak twierdzi minister!

Polacy mordercami za kółkiem? Tak twierdzi minister!

05.05.2014, godz. 14:05
Masakra pod Łodzią
Auto, którym jechała rodzina z Czech, zostało zmiażdżone w zderzeniach z ciężarówkami foto: PIXELX

Minister Spraw Wewnętrznych zaapelował do polskich kierowców o zmianę mentalności za kierownicą. To efekt fatalnych statystyk dotyczących minionego długie weekendu, podczas którego śmierć poniosło 36 osób, a przeszło 400 zostało rannych.

Jak stwierdził minister Bartłomiej Sienkiewicz, w ostatnim roku liczba kontroli trzeźwości kierowców wzrosła o 40 proc. W efekcie o 60 osób mniej zginęło w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Według szefa MSW zmiany idą więc w dobrym kierunku, zostało jednak jeszcze dużo do zrobienia.

Przeczytaj też: Najtragiczniejsze wypadki drogowe majówki 2014

"Ten problem jest w głowach Polaków a nie w ilości policjantów na drogach. W tej sprawie zrobiliśmy wszystko, co możliwe. Ta zmiana się odbywa, widać to w cyfrach i mam nadzieję, że przestaniemy zajmować to niechlubne miejsce w Europie, jeśli chodzi o zdolność mordowania innych ludzi za pomocą samochodów" - cytujemy ministra za Informacyjną Agencją Radiową.

Od środy do niedzieli funkcjonariusze policji zatrzymali ponad 1,5 tys. kierowców. Jako główną przyczynę wypadków podaje się niezmiennie nadmierną prędkość, ryzykowne wyprzedzanie, a także jazdę pod wpływem alkoholu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: