SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polacy ustanowili nowy Rekord Guinnessa w zmianie koloru auta!

Polacy ustanowili nowy Rekord Guinnessa w zmianie koloru auta!

26.05.2015, godz. 17:53
Polacy ustanowili nowy Rekord Guinnessa w zmianie koloru auta
Polacy ustanowili nowy Rekord Guinnessa w zmianie koloru auta foto: materiały prasowe

Podczas imprezy Moto Show Kraków 2015, Polacy ustanowili nowy Rekord Guinnessa w jak najszybszym oklejaniu samochodu. Rekordziści osiągnęli czas 39 minut i 26 sekund, zmieniając całkowicie kolor Audi A6 z czarnego błysku na ciemnoniebieską satynę. Poprzedni rekord pobili o ponad 35 minut.

W sobotę 23 maja, 8-osobowa grupa aplikatorów z programu 3M™ Endorsed Vehicle Graphics Installers, zademonstrowała swoje niesamowite umiejętności. Podczas próby bicia rekordu, ekipa okazała się najszybszym zespołem zmieniającym kolor auta na świecie. Co ciekawe poprzedni rekord należał do drużyny złożonej z 10 osób, i wynosił dokładnie 1 godzinę i 15 minut.

Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwali sędziowie związani z branżą aplikacji folii samochodowych oraz dwóch sędziów sportowych. Rekord zostanie oficjalnie zatwierdzony przez Guinnessa w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz: Nissan zrobił lakier samochodowy świecący w ciemnościach

- Mimo, że nie pracujemy ze sobą na co dzień, byliśmy doskonale zgrani. Komunikacja i współpraca pozwoliła nam osiągnąć tak dobry wynik. Cieszę się, że mogłem tutaj być – powiedział jeden z aplikatorów Rafał Żmuda.

W skład grupy, która pobiła Rekord Guinnessa weszli: Bartłomiej Stasiak (ubieramysamochody.pl), Piotr Walczak (Stick), Rafał Mierzwa (RR Customs), Rafał Żmuda (Wraptor), Paweł Szaflicki i Michał Wilczewski (Aplikatorzy.pl), Krystian Czyż (Graffit) oraz niezrzeszony z żadną firmą aplikator Daniel Rossowiecki.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: