SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polak przejechał milion kilometrów VW Polo 1.4 TDI

Polak przejechał milion kilometrów VW Polo 1.4 TDI

10.07.2017, godz. 13:56
VW Polo z 2004 roku z przebiegiem 1.000.000 km
VW Polo z 2004 roku z przebiegiem 1.000.000 km foto: Volkswagen

Kupiony w polskim salonie w Piotrkowie Trybunalskim, w jednych rękach od nowości, a do tego wciąż z oryginalnym silnikiem i skrzynią biegów. W opisie tym nie byłoby nic dziwnego gdyby nie fakt, że należący do Pana Sławomira czerwony Volkswagen Polo 1.4 TDI z 2004 roku przejechał już 1.000.000 kilometrów.

Volkswagen Polo kupiony w dniu 26 kwietnia 2004 roku, został początkowo zarejestrowany jako ciężarowy i był używany w firmie transportowej jako pojazd służący do przewozu osób. Według właściciela zdarzało się, że na liczniku auta potrafiło miesięcznie przybywać po 15–20 tys. km. Z czasem mały Volkswagen został przerejestrowany na samochód osobowy i jest używany do dziś.

- Jestem z Polo niezwykle zadowolony. Przez milion kilometrów i 13 lat eksploatacji samochód nigdy mnie nie zawiódł. Auto nigdy nie było ani holowane, ani transportowane lawetą – powiedział Pan Sławomir, właściciel Polo z przebiegiem miliona kilometrów.

Sprawdź: Volkswagen Polo szóstej generacji zaprezentowany

Prezentowany samochód przeszedł ostatnio gruntowny przegląd w serwisie Autoweber w Zduńskiej Woli. W aucie wymieniono rozrząd, wszystkie filtry, pióra wycieraczek oraz przednie tarcze i klocki hamulcowe. – Samochód wzbudził sporą sensację w warsztacie. Nie często wykonuję przeglądy serwisowe przy przebiegu 1 miliona kilometrów. Jak na taki przebieg, Polo Pana Sławomira jest w bardzo dobrym stanie. Poza czynnościami związanymi z okresowym przeglądem wymieniliśmy jedynie amortyzatory pokrywy bagażnika oraz mechanizm przednich wycieraczek. Jestem przekonany, że ten egzemplarz przejedzie jeszcze wiele kilometrów – powiedział mechanik Paweł Ładziak, który wykonywał przegląd Polo.

Na pytanie o receptę na bezawaryjny przebieg miliona kilometrów Pan Sławomir mówi: – Należy wybrać dobre auto, a takim na pewno jest Volkswagen Polo. Następnie trzeba o nie dbać i regularnie je serwisować. Po gruntownym serwisie jestem przekonany, że idziemy z Polo na rekord, rozpoczynamy podróż do drugiego miliona kilometrów – powiedział właściciel auta Polo.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: