SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polaków nie interesuje skandal w Volkswagenie. Kolejny rekord sprzedaży aut

Polaków nie interesuje skandal w Volkswagenie. Kolejny rekord sprzedaży aut

05.11.2015, godz. 09:55
Volkswagen Golf GTD Variant
Volkswagen Golf GTD Variant foto: Volkswagen

W kraju nad Wisłą kierowcy bardzo cenią auta z koncernu Volkswagena. Nawet gdyby szkodliwe cząstki sypały się z rury wydechowej jak sól i piasek zimą na jezdnię, to i tak zamiast hybryd kupowaliby TDI.

Zarzuty ekologów wobec Volkswagena kwitną jak owocowy sad wiosną, a w Polsce klientów na nowe auta koncernu Volkswagen nie brakuje. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar informuje, że "w październiku tego roku koncern z Wolfsburga zarejestrował o blisko 26 proc. więcej aut niż we wrześniu, kiedy to temat "dieselgate" zawładnął mediami na całym świecie. Wynik marki w tym miesiącu jest zarazem o ponad 28 proc. większy w porównaniu z sytuacją sprzed roku."

Zobacz też: Volkswagen z nowym problemem!

Na pierwszym miejscu najpopularniejszych modeli jest Skoda Octavia, na drugim Skoda Fabia, a podium zamyka Volkswagen Golf. Około 70% wszystkich klientów, którzy zakupili nowe auta w zeszłym miesiącu, to firmy i instytucje.

Z danych IBRM Samar wynika też, że w październiku 2015 roku zarejestrowano w Polsce łącznie 28 925 nowych samochodów osobowych, co daje 6,64 proc. więcej niż we wrześniu oraz o 0,89 proc. więcej niż w październiku ubiegłego roku.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: