SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polaków nie odstraszyła afera spalinowa. Kupujemy coraz więcej Volkswagenów

Polaków nie odstraszyła afera spalinowa. Kupujemy coraz więcej Volkswagenów

14.07.2016, godz. 10:38
Volkswagen Golf 7
foto: Volkswagen

Z danych dotyczących rejestracji nowych aut osobowych na polskim rynku wynika, że Polacy wcale nie zrazili się do samochodów marki Volkswagen. Choć afera spalinowa wywołana przez nieczyste zagrania Koncernu była największym motoryzacyjnym i biznesowym skandalem zeszłego roku, to w Polsce nie przełożyła się nie spadek wyników sprzedaży aut.

We wszystkich miesiącach pierwszego półrocza 2016 roku Volkswagen odnotował w Polsce wzrost liczby rejestracji w porównaniu z analogicznymi miesiącami 2015 roku. W pierwszej połowie 2016 r. zarejestrowano w Polsce 20 389 nowych osobowych Volkswagenów. Czerwiec z wynikiem 3720 zarejestrowanych aut był drugim pod względem liczby rejestracji po rekordowym – jak dotychczas w tym roku – marcu z liczbą 4469 zarejestrowanych aut.

Przeczytaj: TEST Volkswagen Golf Variant R 2.0 TSI: waria(n)t rodzinny

W bieżącym roku pod względem popularności liderem rejestracji wśród modeli Volkswagena pozostaje Golf z wynikiem 6145 egzemplarzy. Drugie miejsce należy do Passata, którego w ciągu 6 miesięcy zarejestrowano 4460 sztuk. Na trzecim miejscu, niemal ex aequo, plasują się up! (1572 egzemplarze), Polo (1558 sztuk) i Tiguan (1465 egzemplarzy).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: