SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polestar stawia na szybkie, elektryczne Volvo

Polestar stawia na szybkie, elektryczne Volvo

23.11.2016, godz. 10:55
Volvo S60/V60 Polestar
Volvo S60/V60 Polestar foto: Volvo

Rok temu marka Polestar została wykupiona przez Volvo, przez co tuner odpowiedzialny za ostrzejsze produkty szwedzkiego producenta zyskał większe pole do działania. Zgodnie z wytyczoną wcześniej ekologiczną ścieżką, Polestar zainwestuje w elektryczność!

Jak twierdzą źródła z Ameryki Północnej, Volvo postanowiło rozwijać markę Polestar poprzez inwestycje w elektryczne/hybrydowe układy napędowe. Tyle, że nie będą to rozwiązania tak ekstremalne jak w przypadku AMG Mercedesa czy dywizji M od BMW. Volvo jak zwykle idzie swoją drogą.

Czy wiesz, że: Volvo przenosi produkcję S90 do Chin?

Źródłem sukcesu ma być stworzenie szybkich, lecz wszechstronnych samochodów. Szef Volvo na Amerykę Północną Lex Kerssemakers potwierdza, że lista nowości od Gwiazdy Północy jest całkiem spora.

Na chwilę obecną Polestar jest w stanie zaoferować pakiety do flagowej serii 90 jak i mocno zmodyfikowane modele z serii 60. Najmocniejszym autem jest SUV XC90 T8 z mocą 421 koni mechanicznych i momentem obrotowym wynoszącym 680 niutonometrów. Pojazd rozpędza się do setki w 5,5 sekundy.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: