SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Policja ma nową broń na piratów drogowych

Policja ma nową broń na piratów drogowych

05.07.2016, godz. 11:05
Drony w policji
Drony w policji foto: SuperAuto24.pl

Policja ma nowy pomysł na ściganie amatorów szybkiej jazdy na publicznych drogach. Dzięki zastosowaniu nowych technologii funkcjonariusze będą mieli alternatywę dla niebezpiecznych pościgów za kierowcami, którzy biorą udział w nielegalnych wyścigach.

Według Gazety Wyborczej krakowska drogówka planuje wykorzystanie dronów do nagrywania motocyklistów biorących udział w nielegalnych wyścigach. Pomysł nie jest pionierski, ponieważ takie urządzenia są już wykorzystywane przez policjantów z Bielska-Białej i Katowic, jednak tam są używane do łapania kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle, a także do kontroli nad ruchem drogowym.

Zobacz też: Pirat recydywista zabił Klaudię. Kierowca Hondy trafił do aresztu

W Krakowie drony mają nagrywać filmy, które mają zostać użyte przeciwko motocyklistom ścigającym się na Alei Trzech Wieszczów. Od dawna mieszkańcy tej okolicy skarżą się na hałas motocykli panujący w nocy. Według policji, zaangażowanie dronów będzie bezpieczną alternatywą dla pościgów, które zagrażają życiu i zdrowiu ściganych motocyklistów oraz ścigających ich policjantów.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: