SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Policja uwolniła teściową Ecclestone'a z rąk porywaczy po 10 dniach

Policja uwolniła teściową Ecclestone'a z rąk porywaczy po 10 dniach

01.08.2016, godz. 11:06
Bernie Ecclestone
foto: EAST NEWS

Media donoszą o brawurowej akcji brazylijskiej policji, która doprowadziła do uwolnienia porwanej 10 dni temu Aparecidy Schunck, czyli teściowej króla F1 Berniego Ecclestone'a. Rekordowy okup w wysokości 150 milionów złotych nie trafił w ręce porywaczy.

Żądanie od Berniego Ecclestone'a równowartości 150 milionów złotych okupu to rekord w historii Brazylii. Król F1 planował zatrudnienie prywatnej firmy ochroniarskiej do pomocy w odszukaniu teściowej, jednak lokalna policja namierzyła przestępców, którzy ukrywali się na jednym z gospodarstw w pobliżu Sao Paulo. W wyniku policyjnej akcji uwolniono z rąk porywaczy kobietę, a dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w porwaniu trafiło do aresztu.

Zobacz też: Porwano teściową Króla F1 – porywacze żądają gigantycznego okupu

67-letnia Aparecida Schunck jest matką trzeciej żony Ecclestone'a - Fabiany Flosi (39 lat), z którą Bernie (86 lat) związany jest od 2012 roku. To nie była pierwsza sytuacja, w której przestępcy wzięli sobie za cel rodzinę Ecclestone'a. W 2012 roku brytyjski sąd skazał Martina Peckhama na pięć lat więzienia za to, że groził on porwaniem córki Ecclestone'a – Tamary. Planował zażądać okupu w wysokości 200 tys. funtów.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: