SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Policja w BMW! Przetarg na radiowozy rozstrzygnięty

Policja w BMW! Przetarg na radiowozy rozstrzygnięty

05.07.2017, godz. 10:03
BMW serii 3
BMW serii 3 foto: Materiały prasowe

Nie Passat i nie Superb. W przetargu na nowe, nieoznakowane radiowozy wygrało BMW 330i xDrive, głównie dzięki rewelacyjnej cenie zaproponowanej przez dealera. Pierwsze z aut już niedługo będą trafiać do floty policji.

140 nowych, nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami będzie walczyć z piratami drogowymi w całej Polsce. Pierwsza transza składająca się z 40 aut trafi do funkcjonariuszy jeszcze do 30 listopada 2017 roku. W ramach kolejnych tur przekazanie wszystkich pojazdów zakończy się w październiku 2018 roku.

Zobacz też: Nie zapłaciłeś mandatu? Spodziewaj się wizyty policji

Warunki przetargu jasno określały, że auta służące jako nieoznakowane radiowozy mają mieć dwulitrowy silnik o mocy minimum 245 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, ich długość ma wynosić co najmniej 4630 mm, a rozstaw osi – 2700 milimetrów. Wykluczyło to z rywalizacji samochody kompaktowe pokroju Octavii RS. Zbyt wolna okazał się nowy Opel Insignia, z kolei Ford Mondeo nie ma napędu na cztery koła. Pozostał więc Passat, Superb oraz znacząco droższe BMW 330i.

Z racji ceny (która stanowiła 60% oceny przetargu), faworytem była Skoda Superb. Dealerzy byli w stanie zaproponować cenę około 28,7 miliona złotych za 140 aut, nieco drożej - bo na 30 milionów - wyceniano Volkswagena Passata. Okazało się jednak, że dealer Auto Fus jest w stanie dostarczyć nowe BMW 330i xDrive za 27 milionów złotych. Nic dziwnego, że ta oferta została uznana za najlepszą.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: