SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Policjanci dostali 300-konne, nieoznakowane Volkswageny Passaty B7 do walki z piratami - WIDEO

Policjanci dostali 300-konne, nieoznakowane Volkswageny Passaty B7 do walki z piratami - WIDEO

09.12.2013, godz. 01:21
12 nieoznakowanych Volkswagenów Passatów dla policji
foto: Policja

Policjanci z województwa podlaskiego i lubuskiego otrzymali 12 nowych, nieoznakowanych radiowozów. Nie są to byle jakie maszyny, bo do walki z piratami drogowymi przygotowano 300-konne Volkswageny Passaty najnowszej generacji. Z takimi autami przyspieszającymi w 5,5 sekundy do "setki" policyjne pościgi nie będą długo trwały.

Przekazanie kluczyków do nowych radiowozów miało miejsce w Komendzie Głównej Policji. Funkcjonariusze otrzymali do dyspozycji dwanaście Volkswagenów Pasatów B7, wyposażonych w wideorejestratory. Auta mają pod maskami benzynowe jednostki V6 o pojemnościach 3.6-litra. Silniki te generują równo po 300 koni mechanicznych i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Tak mocne pojazdy pozwalają założyć, że pościgi za piratami drogowymi będą teraz trwały krócej. W końcu przyspieszenie od 0 do 100km/h trwa tylko 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna to równe 250 km/h. Co więcej napęd typu 4Mation przenoszony jest na wszystkie cztery koła za sprawą 6-stopniowej skrzyni automatycznej.

Przeczytaj: Policja chce zabierać prawo jazdy za przekroczenie prędkości!

Samochody zostały zakupione w ramach projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", współfinansowanego przez Szwajcarsko-Polski Program Współpracy. W założeniu inicjatywa ta ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W projekcie "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" udział biorą powiaty siemiatycki, suwalski, wysokomazowiecki (woj. podlaskie), międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński (woj. lubuskie) oraz Szwajcarski Instytut Policji. To właśnie do wyżej wymienionych powiatów trafią nowe radiowozy, gdzie będą pełnić aktywną służbę. Passaty zostaną również oddane na użytek komendy wojewódzkie Policji w Gorzowie Wlkp. i Białymstoku.

WIDEO - tak prezentują się nieoznakowane Volkswageny Passaty


autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: