SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Północna obwodnica Pszczyny otwarta

Północna obwodnica Pszczyny otwarta

02.01.2014, godz. 20:07
Północna obwodnica Pszczyny otwarta
foto: ZDW Katowice

Budowana od końca 2011 roku pół­noc­na ob­wod­ni­ca Psz­czy­ny (woj. śląskie), została oddana do użytku kierowców, wraz z węzłem łączącym trasę z drogą krajową nr 1. Obwod­ni­ca po­zwa­la o­mi­nąć cen­trum miasta po­jaz­dom po­ru­sza­jącym się na tra­sie Su­szec – Tychy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował o zakończeniu budowy jednej z największych inwestycji drogowych samorządu regionu. Północna obwodnica Pszczyny licząca 4,2 km drogi, została oddana do użytku 31 grudnia 2013 roku wraz z bez­ko­li­zyj­nym węzłem w rejonie skrzyżowania z ul. Katowicką. Obwodnica ułatwi ominięcie miasta kierowcom, którzy chcą jechać drogą wojewódzką nr 935 w stronę Żor, czy Rybnika.

Przeczytaj też: Na Ukrainę dojedziesz autostradą! Odcinek A4 Przemyśl - Korczowa oddany do użytku

Inwestycja kosz­towa­ła ponad 115 mln zło­tych. Pie­nią­dze po­chodzi­ły z fun­duszy eu­ro­pej­skich, bu­dże­tu wo­je­wódz­twa ślą­skie­go i re­zer­wy bu­dże­to­wej pań­stwa. Budową zajmowały się firmy Mota Engil Cenreal Europe i Stra­bag. W trakcie trwania prac wystąpiły kłopoty ze źle zaprojektowanym węzłem obwodnicy, co wydłużyło czas realizacji jego budowy, ze względu na dodatkowe prace naprawcze.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: