SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polscy kierowcy sieją postrach na zagranicznych drogach – statystyki przerażają

Polscy kierowcy sieją postrach na zagranicznych drogach – statystyki przerażają

28.07.2016, godz. 15:03
Stłuczka, kolizja, ubezpieczenie samochodu, odszkodowanie
foto: SHUTTERSTOCK

Z informacji podanych przez Dziennika Gazetę Prawną wynika, że od ponad 10 lat na zagranicznych drogach Polacy spowodowali około 430 tysięcy wypadków. Według ekspertów, przyczynami są najczęściej poczucie bezkarności, brawura i brak umiejętności prowadzenia.

Dziennik Gazeta Prawna zaprezentowała dane Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), z których wynika, że statystykę zagranicznych wypadków polskich kierowców znacznie podbił rok 2015, kiedy w krajach objętych systemem zielonej karty Polacy za kierownicą spowodowali 52 tys. zdarzeń drogowych. To o 11 proc. więcej niż w roku 2014.

Zobacz też: Odurzony wariat bez prawa jazdy usiłował potrącić mężczyznę – WIDEO

Polacy najczęściej rozbijają się na drogach krajów, które ą celem emigracji zarobkowej albo leżą na szlakach handlowych (Wielka Brytania, Holandia, Niemcy i Belgia).

- Nasi zmotoryzowani stanowią coraz większe zagrożenie na zagranicznych drogach. Przyczyny to poczucie bezkarności, brawura, brak umiejętności i zaniedbanie przygotowania do prowadzenia pojazdu w warunkach innych niż krajowe – powiedział dla DGP prezes PBUK Mariusz Wichtowski.

Z analiz prowadzonych na naszych drogach wynika, że największe zagrożenie stanowią Niemcy i Litwini.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: