SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polski producent filtrów z Sędziszowa wspiera lokalne i rodzinne firmy

Polski producent filtrów z Sędziszowa wspiera lokalne i rodzinne firmy

17.12.2015, godz. 13:31
Filtry PZL Sędziszów
foto: PZL Sędziszów

Różne filtry stosowane w pojazdach, mają różne przeznaczenie. Każdy z nich jest jednak podobnie ważny bo wpływa na ogólną kondycję samochodu. Doskonale wie o tym w pełni polska firma PZL Sędziszów S.A. z Podkarpacia, która już od 75 lat zdobywa doświadczenie w branży filtracyjnej i wspiera m.in. lokalnych przedsiębiorców.

Filtry powietrza, kabinowe, filtry oleju i paliwowe. Te pierwsze dbają o jakość i czystość powietrza atmosferycznego dostającego się do silnika i wnętrza samochodu, a te drugie wydłużają życie silnika, zapobiegają kłopotliwym awariom, a nawet wpływają na czystość środowiska. Filtry to podstawowe części eksploatacyjne każdego samochodu, podlegające regularnym wymianom.

Przeczytaj: Dlaczego musimy wymieniać olej, skoro mamy filtr oleju

PZL Sędziszów S.A., jeden z polskich liderów w dziedzinie produktów filtracyjnych, wytwarza filtry do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i maszyn rolniczych, a nawet silników lotniczych. Prowadzi własne badania nad rozwojem i udoskonaleniem produktów. Jednym z priorytetów tego przedsiębiorstwa jest też rozwój sieci dystrybucji, a Sędziszów od dawna stawia na lokalne i rodzinne firmy.

W mijającym 2015 roku zorganizowany został specjalny program lojalnościowy inFILTRacja, skierowany do dystrybutorów i klientów. Do wygrania było ponad tysiąc nagród pieniężnych o wartości 10 tys. zł, a główną nagrodą była kwota 100 tys. zł. Udało się zwyciężyć przedsiębiorcy ze sklepu motoryzacyjnego Wojtar z Tarnowa, który zapowiedział przeznaczenie tych pieniędzy na doinwestowanie firmy.

WIDEO - finał konkursu inFILTRacja na Stadione Narodowym

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: