SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Polski supersamochód Arrinera Hussarya GT już w sprzedaży!

Polski supersamochód Arrinera Hussarya GT już w sprzedaży!

29.11.2016, godz. 09:54
Arrinera Hussarya GT
Arrinera Hussarya GT foto: Arrinera Automotive

Arrinera Hussarya GT, czyli jeden z najgłośniejszych projektów motoryzacyjnych, został oficjalnie wyceniony. Na chwilę obecną w sprzedaży znaleźć można auto w specyfikacji GT3, dopiero później pojawią się egzemplarze dopuszczone do ruchu.

Pierwsze informacje na temat polskiego supersamochodu pojawiły się już w 2008 roku. Prototyp Arrinery można było zobaczyć już w 2011 roku. W tym roku Hussarya jako pierwszy polski samochód zaprezentowała się na Festiwalu Prędkości w Goodwood, czyli jednej z najważniejszych imprez motoryzacyjnych na świecie.

Zobacz też:Oto finaliści konkursu Car Of The Year 2017

Arrinera w specyfikacji GT3 ma centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 7 litrów i mocy 505 koni mechanicznych, sześciobiegową skrzynię Hewland, zawieszenie marki Ohlins i hamulce o średnicy 380 milimetrów z sześcioma tłoczkami. Waga auta to mniej niż 1250 kilogramów.

Nad konstrukcją polskiego supersamochodu pracowali między innymi specjaliści z Politechniki Warszawskiej. Hussaryę GT wyceniono na 229 tysięcy dolarów, lecz trzeba liczyć się z zakupem obowiązkowego pakietu części za 69 tysięcy dolarów.

Producent planuje zaprezentować pod koniec przyszłego roku równie ekstremalny, lecz już  dopuszczony do ruchu pojazd. Później można spodziewać się auta przygotowanego do codziennego użytku, z luksusowym wnętrzem i wyszukanymi dodatkami.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: