SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Będzie mniej bramek na polskich autostradach

Będzie mniej bramek na polskich autostradach

18.09.2013, godz. 17:50
autostrada, bramki na autostradzie
foto:

Osoby często korzystające z nielicznych polskich autostrad wiedzą jak uciążliwa może być duża ilość bramek do pobierania opłat, ustawionych na trasie. Długie korki, zdenerwowanie kierowców i mała płynność ruchu mogą być czynnikami, które skutecznie odbiorą nam radość z jazdy. Jest szansa na to, że wkrótce może się to zmienić.

Jak informuje dziennik "Rzeczpospolita", zmniejszenie ilości bramek na polskich autostradach ma być możliwe dzięki projektowi nowelizacji ustawy o płatnych autostradach, nad którym pracuje obecnie Ministerstwo Transportu. Nie oznacza to jednak, że za przejazd zapłacimy mniej - zmiany mają na celu jedynie usprawnienie ruchu pojazdów.

>>> Prawo jazdy: posłowie chcą obowiązkowego egzaminu z pierwszej pomocy <<<

Aktualne rozwiązanie sprawia, że nasze opłaty za przejazd płatnym odcinkiem wędrują bezpośrednio do spółki do której należy konkretny kawałek trasy. Nowy pomysł zakłada, że pieniądze będą trafiać do jednej firmy i nie będziemy musieli się zatrzymywać się na kolejnych bramkach, stawianych początku odcinka obsługiwanego przez inną spółkę. Poszczególne przedsiębiorstwa, w tym także GDDKiA, mają się później rozliczać pomiędzy sobą. Zmiany będą dotyczyć m.in. autostrady A1 oraz autostrady A4.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: