SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Południowa Obwodnica Radomia już jest - oddanie wyczekiwanej drogi 27 lutego

Południowa Obwodnica Radomia już jest - oddanie wyczekiwanej drogi 27 lutego

27.02.2015, godz. 13:54
budowa dróg, obwodnica Radomia, drogi
foto: FOTO SE

Skończyła się budowa Południowej Obwodnicy Radomia, która ma wyprowadzić ruch pojazdów ciężarowych i tranzytu z mazowieckiego miasta. Droga przeszła wszystkie odbiory i ku uciesze kierowców wszystkie odcinki trasy zostają oddane do użytku kierowców.

Południowa Obwodnica Radomia wchodzi w ciąg drogi krajowej 7 (Kraków – Radom – Warszawa) i drogi krajowej 12 (Dorohusk – Lublin – Radom – Piotrków Trybunalski). Pozwoli na odciążenie centrum miasta i lepszy przejazd dla pojazdów ciężarowych. Inwestycja już została ukończona i wszystkie obiekty drogowe i mostowe zostały zatwierdzone do użytku po technicznych odbiorach.

Czytaj też: Plan budowy dróg na lata 2014-2020: wiemy gdzie i jakie trasy powstaną

Trasa z dniem 27 lutego 2015 roku od godzin popołudniowych jest przejezdna na całej długości, włącznie z drogami dojazdowymi. Warunkowo dopuszczony do ruchu został fragment obwodnicy od węzła na osiedlu Południe do ulicy Potkanowskiej, a także rondo turbinowe u zbiegu z drogą E77. W tych miejscach trwają jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe.

W skład inwestycji wchodzi m.in. 13 km dróg, cztery wiadukty, cztery ronda, kładka dla pieszych i elementy infrastruktury drogowej jak przejścia dla zwierząt czy ekrany dźwiękochłonne. Inwestycja pochłonęła w sumie 204 mln. złotych z czego sama budowa 154 mln. 71 mln uzyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, a 30 mln dołożył Budżet Państwa.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: