SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Południowa obwodnica Warszawy oddana do użytku. Fragment Konotopa - al. Krakowska przejezdny

Południowa obwodnica Warszawy oddana do użytku. Fragment Konotopa - al. Krakowska przejezdny

02.08.2013, godz. 15:15
Południowa obwodnica Warszawy
foto: GDDKiA

Wszyscy wiemy jak pożyteczną rzeczą jest obwodnica miasta - nie dość, że pozwala podróżnym ominąć miejscowość, to dodatkowo zmniejsza ruch na drogach, a co za tym idzie poprawia poziom bezpieczeństwa na komunikacyjnych szlakach. 31 lipca br. do użytku została oddana południowa obwodnica Warszawy, która poprawi warunki życiowe mieszkańców Piastowa i Ursusa. Nowy obiekt ma parametry drogi ekspresowej.

Południowa obwodnica Warszawy zaczyna się za autostradą A2 (Konotopa), a kończyć się ma za wschodnią częścią stolicy (Lubelska). Nosi ona oznaczenie S2. 31 lipca do użytku został oddany 6-kilometrowy odcinek Konotopa - al. Krakowska, objęty 5-letnią gwarancją. Aktualnie obowiązuje na nim tymczasowe ograniczenie prędkości do 50 km/h - 70 km/h.
Według założeń, do końca sierpnia ma zostać oddany do użytku fragment trasy od Al. Krakowskiej do lotniska Chopina o długości 5 kilometrów (droga ekspresowa), a we wrześniu drogowcy planują otwarcie ostatniego jak dotąd, 2-kilometrowego fragmentu trasy S2.
autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: