SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ponad 100 zarzutów dla Froga! Cztery sądy zajmą się sprawą wykroczeń pirata z BMW M3

Ponad 100 zarzutów dla Froga! Cztery sądy zajmą się sprawą wykroczeń pirata z BMW M3

19.11.2014, godz. 12:15
Wystrojony Frog w prokuraturze
foto: Super Express

Drogówka zaczyna działać przeciwko Robertowi N., który urządził sobie kilka miesięcy temu rajd w BMW M3 po Warszawie. "Frogowi" postawiono ponad 100 zarzutów odnośnie wykroczeń w ruchu drogowym. Wnioski o ukaranie trafiły do pięciu wydziałów w czterech stołecznych sądach.

W czerwcu pirat drogowy zamieścił w internecie nagranie dokumentujące szereg drogowych wykroczeń. Sprawa została tak mocno nagłośniona, że śledczy wrócili nawet do ponownego rozpatrzenia innej sprawy z lutego, dotyczącej ucieczki Roberta N. przed policją w okolicach Kielc. Obecnie trwa postępowanie w związku ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy drogowej. Taki właśnie zarzut usłyszał we wrześniu Robert N. w płockiej prokuraturze. Sąd nałożył na 24-latka poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz: Robert N. wrzucił nowy film do internetu! FROG łamie prawo na oczach policji - WIDEO

Postępowanie to nie stoi jednak na przeszkodzie, aby krewki kierowca został wcześniej ukarany za drogowe wykroczenia. Aby sprawa Froga się nie przedawniła, mundurowi sporządzili wnioski o ukaranie kierowcy i przekazali je do sądów. Biegły policji doliczył się aż 106 wykroczeń w trakcie 12 minutowego nagrania (film zamieszamy poniżej). Dokumenty trafiły do wydziałów na Pradze Północ, Pradze Południe i w Śródmieściu, a dwa wnioski do sądu na Mokotowie.

– W każdym przypadku sąd może wymierzyć karę do 5 tys. zł grzywny, Robertowi N. grozi więc maksymalnie 25 tys. zł – powiedział na antenie TVP Info st. asp. Mariusz Mrozek z KSP w Warszawie.

WIDEO - tak Robert N. ps. Frog szalał w BMW po Warszawie

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: