SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ponad 15 godzin za kółkiem ciężarówki: szokujący rekord kierowcy z Białorusi

Ponad 15 godzin za kółkiem ciężarówki: szokujący rekord kierowcy z Białorusi

11.11.2014, godz. 17:46
Zatrzymana Scania z Białorusi
Zatrzymana Scania z Białorusi foto: GITD

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą materiały niebezpieczne. Przy sprawdzaniu wykresówek w osłupienie inspektorów wprawił zapis czasu pracy kierowcy. Okazało się, że kierowca prowadził skład przez 15 godzin bez przerwy.

Kontrola miała miejsce na drodze krajowej 65 w Białymstoku. Do sprawdzenia został zatrzymany pojazd przewożący materiały niebezpieczne zagrażające środowisku. Trasę którą pokonywała ciężarowa Scania wiodła z Niemiec do Rosji. Podczas kontroli "wykresówek" z tachografu okazało się, że kierowca nie przerywał podróży od momentu wyjazdu z Niemiec. Do czasu kontroli minęło ponad 15 godzin i 30 minut jazdy.

Zobacz też: ITD wprowadza odcinkowy pomiar prędkości! Mamy ostateczną listę lokalizacji

Dodatkowo funkcjonariusze stwierdzili: skrócenie odpoczynku dziennego o 6 godzin i 45 minut, przekroczenie maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu o 6 godzin i 30 minut oraz trzykrotne przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy o 3 godziny i 30 minut, o 5 godzin i 15 minut oraz o 11 godzin. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości na przewoźnika została nałożona kara w wysokości 10 000 zł, a samego kierowcę ukarano mandatami na łączną kwotę 6 100 zł.

"Wykresówka" zatrzymanego pojazdu

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: