SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Popularność Audi Q5 nie zwalnia. W Ingolstadt wyprodukowano milionowy egzemplarz

Popularność Audi Q5 nie zwalnia. W Ingolstadt wyprodukowano milionowy egzemplarz

05.08.2016, godz. 15:13
Audi Q5
Audi Q5 foto: Audi

Z taśmy produkcyjnej w najważniejszej fabryce Audi ulokowanej w Ingolstadt, zjechał milionowy egzemplarz Audi Q5. Jubileuszowe auto w kolorze błękitnym Sepang trafi do klienta w Niemczech. W sumie bestsellerowe Q5, które jest produkowane również w fabrykach w Chinach i w Indiach z przeznaczeniem na duże rynki azjatyckie, łącznie powstało w blisko 1,6 miliona egzemplarzy.

Audi Q5 jest najczęściej sprzedawanym SUV-em klasy premium w swoim segmencie. Międzynarodowy sukces tego modelu rozpoczął się w 2008 roku, kiedy to cztery pierścienie rozpoczęły jego produkcję. Po Audi Q7 był to drugi model rodziny Q. Od tamtej pory, Audi Q5 stało się jednym z najbardziej popularnych modeli marki z Ingolstadt i spotkać je można na drogach ponad stu państw.

Przeczytaj: TEST Audi SQ5 plus 3.0 V6 TDI quattro: niepozornie szybkie

W roku 2015 koncern Audi sprzedał klientom na całym świecie łącznie 266 968 egzemplarzy Audi Q5. To około 8 procent więcej niż w roku 2014 (247 446 egzemplarzy). Sukces Audi Q5 trwa nadal. Potwierdza to wzrost sprzedaży modelu o kolejne 4,7 procent w pierwszym półroczu 2016 roku.

W Ingolstadt wytwarzanych jest ponad 650 aut tego typu dziennie. Ponadto Audi produkuje model Q5 w chińskim zakładzie w Changchun oraz w indyjskim Aurangabad z przeznaczeniem na rynki lokalne. Od początku produkcji modelu Audi Q5 w roku 2008, na całym świecie sprzedano już łącznie prawie 1,6 miliona egzemplarzy tego auta. Audi Q5 jest szczególnie popularne w Chinach, w USA i w Niemczech. Podobnie przedstawia się sytuacja w Polsce, niezmiennie od kilku lat Q5 jest najczęściej wybieranym przez klientów modelem Audi.

Wejdź: Test długodystansowy: Audi Q5 2.0 TDI kontra 3.0 V6 TFSI

Fabryka Audi w Ingolstadt jest zakładem patronackim i mentorem nowej fabryki Audi w Meksyku. Już pod koniec września, z taśmy produkcyjnej w San José Chiapa zaczną zjeżdżać pierwsze egzemplarze Audi Q5, przeznaczone na rynki całego świata.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: