SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Porażka Forda - Mustang tylko na dwie gwiazdki Euro NCAP

Porażka Forda - Mustang tylko na dwie gwiazdki Euro NCAP

25.01.2017, godz. 15:10
2015 Ford Mustang 5.0 V8
2015 Ford Mustang 5.0 V8 foto: zdjęcia własne

Organizacja Euro NCAP poświęciła Forda Mustanga w celu zbadania jego poziomu bezpieczeństwa. Sytuacja nie jest kolorowa dla europejskich egzemplarzy legendy zza oceanu.

Europejskie egzemplarze Forda Mustanga zostały ocenione tylko na dwie gwiazdki (na pięć możliwych) pod względem bezpieczeństwa. Co ciekawe, gdy model wchodził do produkcji, testy w Stanach Zjednoczonych nie wypadły aż tak źle. Różnica wynika z nieco innego wyposażenia rozbitych aut.

Zobacz też: Fordy Mustang to najlepiej sprzedające się auto sportowe w Polsce!

Obecnie sprzedawane Mustangi nie są wyposażone w takie systemy jak ostrzeganie o zbliżającej się przeszkodzie czy wstępnie napinających się pasach bezpieczeństwa na tylnej kanapie.

Co więcej, podczas testów czołowych, okazało się, że poduszki powietrzne nie napełniły się w odpowiednim stopniu, a pasażer z tyłu wysunął się pod pasem bezpieczeństwa (co może spowodować dodatkowe obrażenia organów wewnętrznych). W przypadku zderzenia bocznego, dzieci w wieku około 10 lat umieszczone na tylnej kanapie mogą uderzyć głową w plastikowe wykończenie wnętrza, nie sięgając do kurtyn.

Sytuacja zmieni się w przypadku modeli po faceliftingu, które otrzymają ostrzeganie o niebezpieczeństwie z przodu pojazdu oraz asystenta utrzymania pasa ruchu.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: