SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Porsche 919 na ulicach Londynu!

Porsche 919 na ulicach Londynu!

21.10.2016, godz. 09:29
Porsche Panamera 4 E-Hybrid i Porsche 919
Porsche Panamera 4 E-Hybrid i Porsche 919 foto: Porsche

Miesiąc temu Porsche 919 z emerytowanym już Markiem Webberem zaskoczyło przechodniów w Londynie, gdzie wybrało się na przejazd ulicami miasta razem z nową Porsche Panamerą. Właśnie udostępniono klip z tego wydarzenia.

To oczywiście nic innego jak olbrzymia promocja dla nowej superlimuzyny. Obecność samochodu startującego w Le Mans nie jest tutaj zaskoczeniem. Hybrydowe rozwiązania, które sprawdziły się podczas jednego z najbardziej wymagających wyścigów świata, wylądowały w końcu w „cywilnym” samochodzie.

Zobacz też: Porsche Panamera: sprawdź ile kosztuje topowa limuzyna

Pod maską Porsche Panamera 4 E-hybrid znajduje się oczywiście tradycyjna jednostka spalinowa V6 o pojemności 2.9 litra wspomagana przez dwie sprężarki. Ten sam silnik może pojawić się w nowym Audi RS5, gdzie prawdopodobnie generować będzie około 500 koni mechanicznych. Porsche, z racji „ekologicznego” podejścia, przygotowało motor do poziomu 330 koni mechanicznych i 450 niutonometrów momentu obrotowego.

Silnik elektryczny z kolei ma 136 koni mechanicznych i 400 niutonometrów dostępnych w ciągu ułamku sekundy. Działając razem, rozpędzają Porschę Panamerę 4 E-Hybrid do „setki” w 4,6 sekundy.

Porsche 919 jest w stanie osiągnąć taką prędkość w 2,2 sekundy.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: