SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Porsche Cayenne pomaga ratować życie - luksusowa karetka w Madrycie

Porsche Cayenne pomaga ratować życie - luksusowa karetka w Madrycie

31.03.2015, godz. 09:06
karetka Porsche Cayenne
Porsche Cayenne jako karetka pogotowia foto: x-news

W ratowaniu życia liczy się każda sekunda. Doskonale wiedzą o tym w Madrycie, gdzie zakupiono na potrzeby pogotowia nowy ambulans. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do roli karetki przystosowano Porsche.

Do roli karetki pogotowia wybrano model Cayenne S E-Hybrid. Jest to pierwsze w segmencie SUV-ów auto hybrydowe typu plug-in, czyli z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka. Wyposażono go w litowo-jonowy akumulator trakcyjny o pojemności 10,9 kWh, który w trybie elektrycznym zapewnia zasięg od 18 do 36 km, zależnie od stylu jazdy i topografii drogi. Akumulator można ładować z gniazdka elektrycznego lub podczas jazdy.

Zobacz: Porsche Panamera Edition Gran Turismo: więcej seryjnego luksusu

Moc silnika elektrycznego generuje 95 KM. Jednostka spalinowa to doładowany mechanicznie motor 3.0 V6 (333 KM), który wspólnie z silnikiem elektrycznym daje łączną siłę 416 KM i 590 Nm. Zestaw ten pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,9 s, a prędkość maksymalna to 243 km/h. W trybie elektrycznym prędkość auta została ograniczona do 125 km/h. Średnie zużycie paliwa to według producenta 3,4 l/100 km.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: