SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Porsche i Audi łączą siły i budują wspólną architekturę samochodową

Porsche i Audi łączą siły i budują wspólną architekturę samochodową

13.04.2017, godz. 09:52
Audi AG
Audi AG foto: Audi

Samochodowa architektura przyszłości otrzymała zielone światło: Oliver Blume i Rupert Stadler, prezesi zarządów Porsche AG oraz Audi AG, planują jeszcze bliższą współpracę obu firm. Ich nowa inicjatywa powstała z myślą o kształtowaniu wspólnej przyszłości mobilności.

Dzięki efektywnemu wykorzystaniu możliwości rozwojowych, stworzony zostanie kolejny obszar kooperacji dla tematów elektryfikacji, cyfryzacji i autonomicznej jazdy. Obie firmy będą miały większe możliwości wykorzystania pojawiających się szans i wspólnie lepiej stawią czoła wyzwaniom, co z pewnością wpłynie na konkurencyjność tych marek.

"Najtęższe umysły z obu przedsiębiorstw wspólnie wyznaczają kurs techniki w przyszłość" – stwierdza Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. "Łączy nas wiele wspólnych wartości, przede wszystkim dążenie do tworzenia najlepszych rozwiązań i najlepszej oferty dla naszych klientów".

Przeczytaj: Nowości Porsche na targach Motor Show 2017

"Razem dokonamy szybszego postępu w wyścigu o mobilność jutra. Możemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie obu firm i osiągnąć pozytywne efekty synergii" – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. "Będziemy współpracować wszędzie tam, gdzie będzie miało to sens. Ale starannie zadbamy również o zachowanie zróżnicowania naszych marek. Porsche to zawsze Porsche i tak pozostanie w przyszłości" - dodaje Blume.

Kooperacja z Grupą Volkswagen nie jest niczym nowym – firmy Audi, VW i Porsche od wielu lat z powodzeniem współpracują w obszarze budowy SUV-ów. W ramach nowego projektu rozwojowego Porsche i Audi określają swoje pozycje na najbliższą dekadę. W najbliższych miesiącach połączone zespoły obu firm przygotują konkretny zakres współpracy i stworzą mapę drogową obowiązującą aż do 2025 r. Ich kooperacja ma koncentrować się przede wszystkim na wspólnym rozwoju architektury samochodów, modułów oraz komponentów. Prace projektowe będą prowadzone w różnych obszarach, a każdy z nich będzie wspólnie kierowany przez przedstawicieli obu marek.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: