SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Porsche kupiło wyścigowy tor w Afryce! Kiedyś ścigała się tam Formuła 1

Porsche kupiło wyścigowy tor w Afryce! Kiedyś ścigała się tam Formuła 1

25.07.2014, godz. 11:39
Porsche Cayman GTS
foto: Porsche

Porsche wygrało ostatnio licytację, przedmiotem której był tor wyścigowy Kyalami, położony w RPA. Końcowa kwota zakup, jaką zapłacił niemiecki producent, wyniosła blisko 20 milionów euro.

Przypomnijmy, że tor Kyalami w latach 1967-1993 gościł wyścigi najbardziej prestiżowej z imprez moto-sportu, czyli Formuły 1. W 1990 roku jego kształt został znacznie przebudowany. Mogłoby się wydawać, że taka nieruchomość będzie gorącym towarem na rynku wtórnym i znajdzie się bardzo wielu chętnych. Jak się jednak okazało, cała licytacja trwała zaledwie kilka minut i tylko Porsche było poważnym kandydatem do zakupu.

Przeczytaj też: Porsche Pajun: mniejszy brat Panamery w sprzedaży od 2019 roku

Okoliczni mieszkańcy bali się, że obiekt trafi w ręce jakiegoś dewelopera, który na miejscu toru postawi osiedle wysokich bloków. Za sprawą Porsche, tak się jednak nie stanie. Co prawda niemiecka firma nie ujawniła swoich planów dotyczących Kyalami, ale można się spodziewać, że obiekt zostanie zrewitalizowany i posłuży do testowania przyszłych modeli Porsche, a także do organizowania szkoleń dla kierowców z cyklu Porsche Driving Experience.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: