SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Porsche Macan w teście łosia: niestabilne zachowanie SUV-a – WIDEO

Porsche Macan w teście łosia: niestabilne zachowanie SUV-a – WIDEO

15.10.2014, godz. 14:49
Porsche Macan w teście łosia
Porsche Macan w teście łosia foto: YouTube

Szwedzcy dziennikarze przeprowadzili testy dynamiczne Porsche Macan. Okazało się, że podczas tzw. testu łosia niemiecki SUV zachowuje się dość dziwnie. O wyjaśnienia został poproszony producent.

Miesięcznik Teknikens Varld dynamicznie przetestował nowego SUV-a Porsche. Przeprowadzony został m.in. test łosia, polegający na szybkim omijaniu przeszkody, która nagle pojawiła się na drodze i błyskawicznym powrocie na pierwotny tor jazdy. Podczas testu Macana okazało się, że zewnętrzne koło na krótką chwilę zostało zablokowane powodując nieprzewidziane zachowanie samochodu. O komentarz został poproszony producent.

Przeczytaj też: Szok! Porsche Macan teraz z małym silnikiem diesla od Volkswagena

W odpowiedzi na pytanie szwedzkich dziennikarzy Porsche zapewniło, że na filmie widać interwencję systemu Active Rollover Protectin, którego zdaniem jest zabezpieczenie przed nadmierną nadsterownością, dachowaniem, czy nadmiernym obciążaniem opony, która może w takiej sytuacji pęknąć. Według zapewnień producenta jest to typowe zachowanie i całkowicie bezpieczne.

Test łosia w wykonaniu Porsche Macan został zaliczony. Okazało się tylko, że wymaga to dużej ingerencji elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

Porsche Macan w teście łosia:

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: