SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Porsche Parade 2013: Polskie święto miłośników marki

Porsche Parade 2013: Polskie święto miłośników marki

04.09.2013, godz. 14:00
Porsche
foto: Porsche

Obchodzące 10-lecie działalności Porsche Club Poland, w dniach 5-7 września organizuje Porsche Parade 2013. Wydarzenie to będzie największym tego typu zlotem aut niemieckiej marki w Polsce oraz jednym z większych w Europie.

Ponad 20 000 koni mechanicznych zebranych na Torze Poznań, aby wspólnie świętować 50 urodziny najbardziej utytułowanego samochodu sportowego w historii – Porsche 911. Taka kumulacja mocy nastąpi w czwartek, 5. września podczas Porsche Parade 2013. Około 100 samochodów z całej gamy modelowej Porsche, rozpoczynając od pierwszej generacji Porsche 911, kończąc na ostatniej premierze – Porsche Panamera – spotka się na Torze Poznań. Uczestnicy będą mieli okazję przetestować swoje samochody na nitce toru. Po dniu pełnym sportowych emocji, nastąpi przejazd ulicami Poznania. Cześć samochodów zostanie następnie wystawiona o godz. 19:00 przy Starym Browarze – Centrum Sztuki i Biznesu.

>>> Półmilionowe Porsche Cayenne opuściło fabrykę w Lipsku <<<

Następnego dnia rano 6 września, auta wyruszą do Warszawy, gdzie po przejeździe stołecznymi ulicami zajmą miejsce na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki – od strony ulicy Marszałkowskiej. Będzie to szansa na spotkanie ze wszystkimi modelami i generacjami - w godzinach 16:00-19:00. W piątkowy wieczór powstanie przed Pałacem Kultury i Nauki kino samochodowe tylko dla aut Porsche, wyświetlające film "Le Mans".  Po seansie zaprezentowane zostaną dwie nowości Porsche 911 Turbo S oraz Panamera.

W sobotę o 11:00 uczestnicy spotkają się na Placu Defilad, aby zrobić wspólne zdjęcie z okazji 50 lat 911, które będzie pokazywane na całym świecie. Podczas Porsche Parade 2013, przejedzie parada aut ze Stuttgartu ulicami: Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego do Ronda Waszyngtona i z powrotem tą samą trasą pod Pałac Kultury i Nauki.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: