SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Portugalia: władze skonfiskowały 21 tys. aut

Portugalia: władze skonfiskowały 21 tys. aut

01.08.2013, godz. 08:56
Samochody parking
foto: EAST NEWS

Pogrążona w kryzysie gospodarczym Portugalia rozpaczliwie szuka wszelkich możliwości na załatanie deficytu budżetowego. W wyniku działań władz, fiskusa i Zakładu Ubezpieczeń, konfiskacie uległo 21 tys. aut należących do dłużników. Co się z nimi stanie?

W pierwszej połowie bieżącego roku portugalscy windykatorzy, ściągający niezapłacone zobowiązania wobec państwa, skonfiskowali ponad 21 tys. aut. Jak twierdzi wiceminister finansów tego kraju, Paulo Nuncio, większość pojazdów została przejęta od osób zalegających z pieniędzmi fiskusowi i Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Przeważnie byli to przedsiębiorcy z branży budowlanej, deweloperzy oraz producenci z sektora odzieżowego i obuwniczego.

"Prowadzone przez fiskus w ostatnich 22 miesiącach akcje przejęć dóbr należących do dłużników państwa należy uznać za największe w historii Portugalii" - mówił wiceminister Nuncio.

>>> Jak nie zapłacić mandatu z fotoradaru straży miejskiej <<<

Od stycznia do czerwca tego roku skonfiskowano około 2000 luksusowych aut - były to między innymi Mercedesy, Ferrari, Lamborghini, Porsche, Jaguary, a także dwa Rolls-Royce'y oraz po tyle samo Bentleyów i Aston Martinów. Według wyliczeń ministerstwa finansów dzięki sprzedaniu majątków przejętych od dłużników Portugalia zdołała zarobić w ubiegłym roku około pół miliarda euro.

Środki z tegorocznych aukcji skonfiskowanych aut trafią do zadłużonego Funduszu Stabilizacji Finansowej, odpowiedzialnego za emerytury portugalskich obywateli. Internetowe aukcje skonfiskowanych pojazdów zakończą się w grudniu bieżącego roku.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: