SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pościg za quadem przez centrum Częstochowy. 19-latek uciekł, ale został namierzony - WIDEO

Pościg za quadem przez centrum Częstochowy. 19-latek uciekł, ale został namierzony - WIDEO

12.08.2016, godz. 10:53
Pościg za quadem przez centrum Częstochowy
Pościg za quadem foto: Policja

Ucieczka na quadzie przed funkcjonariuszami poruszającymi się na motocyklach nie opłaciła się szalonemu 19-letniemu kierowcy. Po długim pościgu rozpoczętym w centrum miasta Częstochowy, pirat drogowy został zatrzymany dopiero po zakończeniu akcji. Wariatowi udało się uciec, ale mundurowi szybko ustalili jego tożsamość. Młody mężczyzna teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia katastrofą komunikacyjną.

Policjanci z Częstochowy poinformowani o brawurowej jeździe motocyklistów po ulicy Kilińskiego, pojechali w celu interwencji we wskazane miejsce. Kierujący quadem na widok funkcjonariuszy, zamiast poddać się kontroli zaczął uciekać ulicą Kościuszki w kierunku alei Armii Krajowej, nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe.

Zobacz też: Pędził Porsche ponad 250 km/h trasą S8!

Uciekający 19-latek złamał szereg przepisów o ruchu drogowym. Przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, jechał pod prąd i zajeżdżał drogę policjantom, zmuszając ich do gwałtownego hamowania. Pościg zakończył się w miejscowości Wola Kiedrzyńska, gdzie kierujący quadem wjechał gruntową drogą do lasu. Policjanci choć nie ujęli pirata w pościgu, to szybko ustalili jego dane i dotarli do sprawcy.

Pirat drogowy usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia katastrofą komunikacyjną. Na wniosek śledczych prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

Źródło: Policja
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: