SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Potrącił rowerzystkę na przejściu dla pieszych. I to ona dostała mandat

Potrącił rowerzystkę na przejściu dla pieszych. I to ona dostała mandat

21.09.2016, godz. 14:24

Kierowca samochodu osobowego potrącił na przejściu dla pieszych rowerzystkę. Co prawda nie zachował szczególnej ostrożności na drodze, ale mandatem ukarana została rowerzystka. Dlaczego? Według policji złamała przepisy.

Do wypadku doszło w  miniony czwartek, 15 września na przejściu dla pieszych na ulicy Ozimskiej w Opolu. W sieci pojawiło się nawet nagranie, na którym zdarzenie to zostało zarejestrowane. Widać, jak kierowca osobowego auta nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, mimo że zrobił to kierujący pojazdem znajdującym się na prawym pasie jezdni. W tym momencie na pasy wkroczyli piesi, a wśród nich była rowerzystka, która niezgodnie z przepisami ruchu drogowego wjechała na "zebrę". Wtedy kierowca próbował hamować, jednak było już za późno i potrącił panią na rowerze.

- Kobieta została ukarana mandatem, bo złamała zasady bezpieczeństwa i przepisy prawa - mówi w rozmowie z TVN24 asp. sztab. Monika Mrugała z policji. Dodała też, że kierowca nie ponosi odpowiedzialności za wypadek.

Zobacz: Starszy pan połamał nogi nastolatkom! Poważne zderzenie samochodu z motocyklem [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: