SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Powrót Kubicy do F1 niemal pewny

Powrót Kubicy do F1 niemal pewny

05.07.2017, godz. 14:04
Robert Kubica, F1, Walencja
Robert Kubica podczas testów bolidu F1 Renault na torze w Walencji foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Robert Kubica podczas rozmowy z Auto Express powiedział, że jego powrót do F1 jest możliwy w „80 albo 90 procentach”. Sytuacja polskiego kierowcy po testach z Renault prezentuje się całkiem optymistycznie. Co już wiadomo?

Robert Kubica brał niedawno udział w testach organizowanych przez Renault na torze w Walencji. Polak ścigał się Lotusem E-20 w specyfikacji z sezonu 2012. Według przedstawicieli Renault jego wyniki były na tyle dobre, by można było myśleć o powrocie do królowej sportów motorowych.

Zobacz też: Znamy ceny Renault Twingo GT!

32-latek optymistycznie podchodzi do tej idei, jednak w wywiadzie stwierdził, że jest już coraz starszy, co może stanowić problem. Zauważył jednak, że powrót do kokpitu był łatwiejszy niż się spodziewał, choć od ostatniej jazdy bolidem minęło już ponad 6 lat!

Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault Sport ucina możliwość zatrudnienia Kubicy, lecz... Polaka zaproszono na kolejne testy. Odbędą się one jeszcze w tym miesiącu na bliżej niesprecyzowanym torze. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Kubica może zastąpić Jolyona Palmera, którego wyniki nie satysfakcjonują szefów zespołu.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: