SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Poznańskie Targi Motor Show rosną w siłę!

Poznańskie Targi Motor Show rosną w siłę!

10.04.2017, godz. 10:54
Stoisko Volkswagena - Targi Poznań Motor Show 2017
Stoisko Volkswagena - Targi Poznań Motor Show 2017 foto: SuperAuto24.pl

Tegoroczna poznańska impreza motoryzacyjna przyciągnęła do 10 gigantycznych pawilonów aż 135 023 odwiedzających, którzy zobaczyli stoiska aż 170 wystawców. Premiery doczekało się 60 nowych modeli oraz dwa auta koncepcyjne. Podsumowując: targi w Poznaniu stały się jednym z najważniejszych wydarzeń moto w Europie.

Podczas tegorocznej imprezy świętowaliśmy stulecie marki Mitsubishi, 90-lecie Volvo, 70-lecie Ferrari i półwiecze sportowej dywizji AMG. Ta ostatnia cieszy się w Polsce olbrzymią popularnością, bowiem to nasz kraj znajduje się na czwartym miejscu pod względem sprzedaży w statystykach tej marki. W zeszłym roku na nasze drogi wyjechało aż 1100 nowych Mercedesów z oznaczeniem AMG.

Zobacz też: Klasyki i ciężarówki na targach Poznań Motor Show 2017

Lecz Poznań to nie tylko jubileusze. Odwiedzający mogli po raz pierwszy przyjrzeć się zupełnym nowościom pod postacią Volkswagena Arteona, Porsche Panamery Sport Turismo czy hybrydowego BMW serii 5. Wszystkie nowości sfotografowaliśmy, a można je przejrzeć tutaj. Jednak Poznań to nie tylko samochody, lecz również motocykle, ciężarówki jak i campery. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci.

Za najlepsze stoisko uznano przestrzeń przygotowaną przez Mercedesa, gdzie pochwalił się on nie tylko nowościami (jak i konceptem IAA), lecz także klasycznymi modelami z oferty swojego poznańskiego dealera.

Targi dopiero się zakończyły, lecz już ruszyły przygotowania do kolejnej edycji, która odbędzie się w dniach 5-8 kwietnia 2018 roku.

Źródło: tv.se.pl
autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: