SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Pracownicy tyskiej fabryki Fiata protestują! Żadają podwyżki płac o 420 zł

Pracownicy tyskiej fabryki Fiata protestują! Żadają podwyżki płac o 420 zł

05.11.2014, godz. 13:39
Fabryka Fiat Auto Poland w Tychach
Fabryka Fiat Auto Poland w Tychach foto: Fiat

Związek zawodowy pracowników fabryki Fiat Auto Poland zapowiada w dniu 5.11.2014 na godzinę 14, wiec informacyjny dla pracowników fabryki. Podczas wydarzenia będą żądać od zarządu firmy 420 złotych brutto podwyżki. Zarząd uzależnia podwyżki od zgody na wydłużenie okresów rozliczeniowych czasu pracy do 12 miesięcy.

Związkowcy chcą podwyżek ponieważ tych zbiorowych nie było od kilku lat, a firma co roku wypracowuje spore zyski – w latach 2011-2013 było to prawie 500 mln. złotych. Zaznaczają dodatkowo, że centrala firmy wielokrotnie określała tyską fabrykę jako najlepszy zakład Fiata, a polscy pracownicy zarabiają od włoskich kilkakrotnie mniej.

Przeczytaj też: TEST Fiat Freemont Black Code 2.0 MultiJet II: wersja tylko dla chętnych

Zarząd firmy uzależnia podwyżki od zgody związkowców na wydłużenie okresów rozliczeniowych czasu pracy do 12 miesięcy. Na to jednak nie chce się zgodzić zakładowa Solidarność ponieważ będzie to oznaczać pozbawienie pracowników jakichkolwiek dodatkowych pieniędzy za pracę w nadgodzinach czy w soboty. W zamian za nadgodziny każdy pracownik zamiast dodatków finansowych miałby możliwość dodatkowego wolnego od pracy.

Podobna akcja protestacyjna ma zostać przeprowadzona w przyszłym tygodniu – 14 listopada.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: