SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Prędkość i stare opony! Oficjalna przyczyna wypadku Paula Walkera w Porsche

Prędkość i stare opony! Oficjalna przyczyna wypadku Paula Walkera w Porsche

26.03.2014, godz. 14:23
Paul Walker nie żyje
foto: materiały prasowe

Policja podała do publicznej wiadomości informację o okolicznościach, w jakich zginął Paul Walker. Jak się okazuje, powodem tragicznego finału wypadku aktora znanego z filmu "Szybcy i wściekli", była nadmierna prędkość Porsche i stare opony.

Biuro Szeryfa Los Angeles Country wydało oficjalną informację o przyczynach wypadku, w którym zginął aktor Paul Walker wraz z kierowcą Rogerem Rodasem. Z przeprowadzonego śledztwa wynika, że Porsche Carrera GT uderzyło w twardą przeszkodę z prędkością 150 km/h.

Przeczytaj: Paul Walker zagra w całym filmie Szybcy i Wściekli 7! Część scen będzie komputerowa!

Spekulacje o awarii mechanicznej pojazdu okazały się nietrafne. Potwierdziło to amerykańskie przedstawicielstwo firmy Porsche (Porsche Cars North America). Śledczy nie stwierdzili żadnych usterek, co oznacza, że auto było sprawne technicznie. Wątpliwości wzbudziły jednak opony, które miały aż 9 lat! Przez takie stare ogumienie pojazd miał ograniczoną przyczepność kół do nawierzchni.

W oświadczeniu Biura Szeryfa można przeczytać, że kierowca Roger Rodas źle ocenił sytuację na drodze, przekroczył dozwoloną prędkość i nie opanował sportowego auta. Na ograniczeniu do 45 mil/h, wóz poruszał się z prędkością 72 mil/h.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: