SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Premier Beata Szydło miała wypadek w rządowej limuzynie Audi A8! - ZDJĘCIA

Premier Beata Szydło miała wypadek w rządowej limuzynie Audi A8! - ZDJĘCIA

10.02.2017, godz. 21:18
Beata Szydło wypadek w limuzynie Audi A8
Wypadek Beaty Szydło foto: Katarzyna Zaremba/Super Express

Beata Szydło pełniąca funkcję szefowej polskiego rządu miała wypadek w Oświęcimiu. W poruszający się w kolumnie samochód, którym była wieziona premier, uderzyło auto osobowe. Jaką limuzyną jechała Szydło?

W piątkowy wieczór, w dniu 10 lutego, poruszająca się jedną z głównych ulic Oświęcimia kolumna samochodów Biura Ochrony Rządu, napotkała na niespodziewaną przeszkodę. Z doniesień zamieszczonych w serwisie oswiecimskie24.pl wynika, że kierowca Fiata Seicento nie zachował ostrożności podczas przepuszczania rządowej kolumny i uderzył w limuzynę wiozącą Beatę Szydło. Z relacji świadków wynika, że kierujący limuzyną chcąc uniknąć kolizji wykonał manewr wymijający ale ostatecznie uderzył w drzewo.

Przeczytaj: Audi A8 L Security - opancerzona limuzyna dla VIP-ów

Jak podaje radio RMF FM, w zdarzeniu tym zostały poszkodowane osoby. Jeden z funkcjonariuszy ma obrażenia nogi, a premier Rzeczypospolitej Polskiej potłuczenia. Karetka przewiozła szefową rządu do jednego z małopolskich szpitali, a stamtąd śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował premier do warszawskiego szpitala na Szaserów. Służby porządkowe prowadzą czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

Czym jeździ Beata Szydło

Beata Szydło ma do dyspozycji różne samochody należące do BOR. Przede wszystkim jest wożona przez wyszkolonych kierowców bezpieczną limuzyną Audi A8, w komfortowej przedłużonej odmianie Lang. W takim właśnie pojeździe doszło do wypadku. Ten luksusowy reprezentacyjny wóz w czarnym kolorze z napędem quattro i dużym benzynowym silnikiem, to wyjątkowy model. Auto BOR jest specjalną odmianą A8 L Security (więcej o tym samochodzie można przeczytać TUTAJ) odporną m.in. na ostrzał z karabinu AK-47 kalibru 7.62 mm. Innym samochodem we flocie BOR, z którego korzysta premier będąca jedną z najważniejszych osób w państwie, jest opancerzona przedłużona wersja Mercedesa Klasy S.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: