SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Prezydenckie BMW trafią do służb mundurowych! - WIDEO

Prezydenckie BMW trafią do służb mundurowych! - WIDEO

10.03.2014, godz. 10:11
prezydenckie BMW serii 5
foto: x-news

Cztery prezydenckie beemki serii 5 narobiły ostatnio zamieszania na rynku motoryzacyjnym. Chętnych na zakup nieco wysłużonych pojazdów nie brakowało, ale ostatecznie okazało się, że sprzedaż nie dojdzie do skutku. Prośbę o przekazanie aut na użytek operacyjny złożyła Policja i Straż Pożarna.

 

 

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła przetarg na cztery ekskluzywne BMW serii 5 (E39) w dobrym stanie technicznym i okazyjnej cenie. Samochody niemieckiej marki były serwisowane w ASO, a później w zakładzie obsługującym flotę rządową.

Cena wywoławcza w przypadku najtańszego egzemplarza startowała od 11 tys. zł. Trzy auta były w kolorze czarnym i jedno w granatowym. Dwa modele 525i (rok produkcji 2002) otrzymały pod maską benzynowe, 6-cylindrowe, 2.5-litrowe silniki, a dwa kolejne 528i (rok produkcji 2000) do napędu wykorzystywały motory o pojemności 2.8-litra (również benzynowe, 6-cylindrowe).

Przeczytaj też: Zaostrzone kary dla pijanych kierowców. Co wkrótce się zmieni w prawie?

Chętni na zakup BMW wpłacali wadium i wysyłali do Kancelarii swoje propozycje cenowe. Przetarg jednak ostatecznie nie został rozstrzygnięty przez urzędników. O samochody upomniała się Policja i Straż Pożarna. Służby poprosiły o przekazanie pojazdów, a według przepisów to właśnie mundurowi mają pierwszeństwo do pozyskania takich samochodów, mimo, że nie za nie płacą.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: